Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŠK.ROK 2017/2018

12. 10. 2017

1.6.2018

Okrem toho, že prvý jún je veľkým sviatkom detí a pani učiteľky si na svojich triedach pre nich pripravili malé prekvapenia. Navštívila našu škôlku aj pani doktorka, ktorá deťom vyšetrila zrak. Pretože zdravé očká sú nie len krásne ale aj dôležité. Veď ako by sme sa pozerali na všetku tu krásu okolo seba? Alebo sa učili čítať v škole?

 

25.5.2018

V tento deň nás navštívil hudobný muzikál Pesničkál! Tak ako minulý rok si ujo Rudo a princezná priniesli svoju kúzelnú kocku a zahrali si s našimi detičkami hudobnú hru. Najskôr si však zopakovali pravidlá a potom sa už pustili do hry! Celou škôlkou sa ozývali krásne ľudové piesne. či už to bola Susedovie Mara alebo Bašável. Dobre sme sa zabavili, vytancovali sa a zaspievali, až tak, že keď muzikál skončil bolo nám za nim celkom ľúto. Našťastie nás vonku čakalo krásne počasie a slniečko, ktoré deťom opäť prinieslo úsmev na tvár.

 

23.5.2018

Aj tento rok sa konala olympiáda MŠ v Prievidzi, zúčastnili sa jej aj naše deti spolu s pani učiteľkami. Okrem výborných športových výkonov si aj dobre zasúťažili a stretli sa s kamarátmi z iných MŠ.

 

3.5.2018

Opäť nás navštívilo divadielko! Tentokrát záhadné divadlo s mimozemšťanmi, ktorí sa dostali na našu zem a veruže sa im tu páčilo. Jedine čo sa im nepozdávalo bol veľký neporiadok, ktorý našli v jednom lese. A kto tam ten neporiadok urobil? No predsa ľudia! Ľudia, ktorí zahadzovali smeti tam, kam sa nepatrí. Našťastie títo mimozemšťania pomohli zvieratkám z lesa všetky odpadky vyzbierať a dokonca si z nich vyrobili raketové palivo na cestu domov. Veľmi poučné divadielko, ktoré hravo oboznámilo deti so závažnou problematikou odpadkov a ukázalo im správny spôsob ich triedenia a využitia deti nakoniec ocenili veľkým potleskom.

 

2.5.2018

Predškoláci z triedy "Včielok" si pre svojich kamarátov a pani učiteľky pripravili krátke pásmo, kde za spevu a tanca dievčat mládenci postavili máj. Máj ako sa to patrí bol ozdobený farebnými stužkami a následne nám zdobil školský dvor, kde si ho mohli poobzerať nielen deti ale aj rodičia.

 

26.4.2018

Pani učiteľky si spolu s deťmi z triedy „Mravčekov „pripravili pre svojich kamarátov poučné dopoludnie. Prostredníctvom programu „Evička nám ochorela“ sa deti vyskúšali svoje vedomosti, či oboznámili sa s prvou pomocou, nebezpečnými situáciami, ale aj ako požiadať o pomoc a vyhnúť sa tak nebezpečenstvu. Dozvedeli sme sa ako sa starať o svoje zdravie, čo musíme jesť, ako si čistiť zúbky a tiež veľa iného, napríklad o ošetrovaní rany, ochrane zdravia na bicykli, v cestnej premávke a i.

 

24.4.2018

V tento krásny deň nás navštívili teta divadelníčka, ktorá si pre nás pripravila divadielko s názvom Emulienka. Bolo o malej dievčine menom Emulienka, ktorá vždy snívala o svete naokolo. Aj v tomto predstavení sa na krídlach motýľa vybrala na výlet, kde stretla rôzne zvieratká. Ukradla ju žabka pre svoje deti, zachránil ju lúčny koník a oklamal zlý krt. Naštastie sa však v bezpečí vrátila ku svojej mame.

 

20.3.2018

Deti z „lienkovej“ triedy si pre svojich kamarátov pripravili krátke predstavenie. Kde nás oboznámili so zvykmi, ktoré sa spájajú s jarou. Spoločne za spevu detí sme "vyniesli Morenu", ktorou sme navždy odohnali zimu aby sme mohli privítať teplo, slniečko a jar.

 

15.3.2018

Už druhýkrát tento rok našu MŠ navštívil ujo fotograf z FOTO JANA, aby naším deťom urobil krásne fotky s jarnou tematikou, a tie mohli navždy spomínať na skvelé časy v škôlke.

 

8.3. 2018

V tento jarný deň, našu škôlku opäť navštívil kúzelník. Tak ako minulý rok, aj teraz sa škôlka ponorila do “tajomna“ a deti sa nechali zabávať rôznymi trikmi a kúzlami, ktoré si pre nich kúzelník pripravil. Predviedol svoje majstrovstvo v premene farieb, trikmi s kartami a tiež vykúzlil zajaca z klobúka. To však nebolo všetko! Predviedol toho omnoho viac, či už kúzla so šatkami, alebo kvetmi, čo deti vždy ocenili veľkým potleskom. Na záver každej triede vyrobil krásne zvieratko z balóna a pani učiteľkám venoval veľkú ružu - veď predsa len bol „Deň žien“.

 

11.12.2017

Predškoláci navštívili Hornonitrianske múzeum, kde si skúsili sami vyrobiť milé „vianočné ozdoby”,  s výrobou ktorých im mohli pomôcť nielen p. učiteľky, ale aj pracovníci múzea.

 

7.12.2017 Vianočná besiedka

Vianočne vyzdobený areál MŠ dal tušiť, že v tento deň si deti spoločne s pani učiteľkami pripravili pre rodičov „Vianočnú besiedku”. S ostychom, ale o to väčšou chuťou predniesli rôzne básničky, pesničky, tančeky, či malé scénky viažúce sa k tomuto obdobiu. Aj mierne „slovné zakopnutia” zvlášť pri najmenších deťoch, ich blízki, obdarili o to väčším potleskom. Veď ich snaha ukázať sa bola naozaj veľká. Navzájom sa tešili so spoločne strávených chvíľ.  Nasledovne sme si všetci mohli ešte vychutnať vianočnú atmosféru a blízkosť na dvore MŠ. Dopomohlo k tomu aj  vystúpenie folklórnej skupiny Sielnice z Lazian, navarený punč, ale aj výborné koláčiky od „tiet z kuchyne”, či opäť inými vianočnými trhmi, kde si mohli všetci prítomní obzrieť šikovnosť detí, pani učiteliek, ale aj tiet upratovačiek. Všetci odchádzali spokojní a tešiaci sa už na „najkrajšie sviatky roka”.

 

6.12.2017 Mikuláš

Ani tento rok nezabudol Mikuláš na naše deti, ktoré už od rána s napätím a nedočkavo čakali na jeho príchod. Mikuláš s Anjelikom veľmi trpezlivo vypočul priania od všetkých detí. Len Čert občas „ poškuľoval” po tých najväčších „neposedníkoch”, ale keď aj tí prisľúbili nápravu, tak aj ich Mikuláš obdaril veľkým balíkom plným nielen sladkosťami, ale aj vitamínmi v podobe čerstvého či sušeného ovocia. Deti sa mu odvďačili krásnymi pesničkami a básničkami.

 

5.12.2017 Koncert ZUŠ

Žiaci ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi si v svojich priestoroch aj tento rok pripravili pre svojich kamarátov (aj našich predškolákov) veľmi podnetné kultúrne pásmo. Deti si mohli vypočuť skladby v podaní veľkých, ale aj tých najmenších žiakov. Predstavili sa z rôznych odborov: hudobného, speváckeho, literárno-dramatického. Na záver takmer hodinového vystúpenia odmenili deti všetkých účinkujúcich  zaslúženým neutíchajúcim potleskom.

 

 

21.11. SIMSALA

Takmer na konci roka nás prišla potešiť stále usmiata "Simsala”. Opäť mala pre deti pripravené množstvo krásnych poučných pesničiek zameraných napr.aj na rozlišovanie ročných období. Deti sa s veľkou chuťou zapájali do spoločných refrénov, ale aj „pomáhali” s hudobným sprievodom a hrou na hudobných nástrojoch. Deti tak mohli spolu s ňou spievať, hrať, no asi najradšej tancovať.

 

27.10.2017 OBERAČKOVÉ SLÁVNOSTI

Jeseň pani bohatá“  sa presvedčili všetky deti z našej škôlky. Pani uč. Mirka  ako babka z dediny s charakteristickým nárečím ich v interaktívnom programe oboznámila nielen s plodinami typickými pre toto ročné obdobie, ale aj so zvykmi, ktorými sa naši predkovia poďakovali „prírode“ za úrodu, kt. sa im na poli urodila, Deti si mohli vyskúšať ako ťažko museli pracovať pri postupnom spracovaní žita na múku, či nakladaní kapusty,a i. Po zbere obilnín však nasledoval aj „čas veselosti – dožiniek“, počas ktorých sa konali rôzne kultúrne programy a zábavy. Tiež pomohli pri triedení zeleniny od ovocia. Spoločné chvíle si spríjemňovali tancom a spevom. Deti sa aj týmto zaujímavým, zábavným spôsobom mohli oboznámiť s rôznymi ľudovými zvykmi a tradíciami.

 

REMATA

      Aj slniečko sa na naše najstaršie deti ráno usmievalo, keď sa veselým krokom vybrali k železničnej stanici. Veď výlet vlakom.... cez tunely.... po „vysokánskom“ moste  sľuboval deťom dobrodružstvo, na ktoré sa nezabúda. Okrem cestovania si deti užili krátku, ale krásnu turistickú prechádzku po jesennej prírode. Nevedeli sa rozhodnúť, ktorý strom, či list je krajšie sfarbený a občas sa zahrali aj na „pátračov“, keď sa snažili nájsť nejaký hríbik. Košík sa síce nenaplnil, ale napriek tomu deti prichádzali do škôlky s množstvom nezabudnuteľných zážitkov a s veľmi pozitívnymi pocitmi.

 

12.10.2017 MEDOVÉ SLÁVNOSTI

      V tento deň navštívili predškoláci svojich kamarátov v ZŠ Mariánska. Ani tento rok sa nedali zahanbiť a opäť pripravili pre deti veľmi zaujímavý, podnetný a zábavný program. Privítali ich krátkou scénkou zo života včiel v úli, po ktorej nasledovala prezentácia a výklad včelára. Deťom porozprával o význame včelárstva, medu pre zdravie, či o škodcoch, ktorý ich ohrozujú. Mohli si tiež obzrieť, príp. vyskúšať jeho včelárske náradie, pomôcky čo mu uľahčujú prácu. Po skupinách deti plnili jednoduché úlohy, ako napr. zhotovenie sviečky, prenášanie loptičky„peľu“, rôzne úlohy na PC,....

Aj touto formou deti získali okrem množstva informácii, certifikátov aj pozitívny vzťah k „včelárstvu“. Možno niektorý z nich sa v budúcnosti budú venovať tomuto starému, ale veľmi užitočnému remeslu.

 

 

11.10.2017 "O dvoch hrochoch"

       Predstavilo sa nám Bábkové divadielko Severka s vystúpením "O dvoch hrochoch". Humorno- poučnou formou pomohli deťom uvedomiť si silu priateľstva. Deti sa dozvedeli niečo viac o spôsobe ich života, spoznali ich kamarátov, ale aj aká dôležitá je pomoc v nebezpečných situáciach svojim kamarátom. Počas niektorých chvíľ deti sa preniesli priamo do deja a s napätím očakávali ako „ich príbeh“ bude pokračovať. Na záver si mohli všetkých „účinkujúcich“ (makety zvierat) bližšie prezrieť, príp. sa s nimi odfotiť.

 

26.9.2017 "Pesničkár"

       V tomto školskom roku sme ako prvých privítali dvoch divadelníkov z Divadla Theátrum Rožňava . Deti sa aktívne zapájali do spoločného hereckého stvárnenia známych pesničiek ako napr. „Išla sova na tanec, Jedna druhej riekla,.... a i.“. Zaujímavé boli nielen nápadité masky, herecké stvárnenie, ale aj hudobný, resp. spevácky doprovod našich detí.